POYD (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) ve EAGD (Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği) işbirliğine giderek elektronik atıklar konusunda çözüm odaklı yeni ve güçlü bir proje imza atıyorlar.

İki dernek, dünyanın en hızlı artış ivmesine sahip atık türlerinden biri olan elektronik atık konusunda hem geri dönüşüm sistemini destekleyen hem de sosyal fayda elde edilmesine olanak sağlayan bir projede güç birliğine giderek ülkemiz ve dünya için umut vaat eden gelişmelerin ortaya çıkmasına imkan sağlayacaklar.

Proje kapsamında yıl sonuna kadar Türkiye genelinde otellerde bilgisayar, laptop, telefon, küçük ev aletleri gibi bütün eski elektronik eşyalar toplanacak ve lisanslı geri dönüşüm firmalarına ulaştırılarak çevreye zarar vermeden geri dönüşümün gerçekleşmesi sağlanacak. Ortaya çıkacak gelir sayesinde de köy okullarına bilgisayar sınıfları kurulacak.

Sitemizden bağış yap butonuna tıklayarak veya bizleri arayarak siz de bireysel veya kurumsal bağışlarınızla destek olabilirsiniz. Yaptığınız bağışların nasıl değerlendirildiğini sizlere vereceğimiz üyelik bilgileri ile bağışçı üyelik sisteminden kontrol edebilirsiniz.

Bu çalışmanın ana sponsorluğunu Eczacıbaşı Profesyonel ve Vitra üstlenmekte. Ayrıca Unilever Food Solutions, Flexi Group sponsorlar arasında yer almakta. İletişim sponsoru ise GRA PHX.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir