Eski elektronik eşyalarınızın evinizden veya işyerinizden alınmasını sağlıyor, karşılığında LED lamba hediye ediyoruz . LED lamba kullanarak %80 ‘e varan enerji tasarrufu edip , elektrik faturanızı ve karbon ayak izinizi düşürebilirsiniz. Bağış talebinizi oluşturduktan sonra arkadaşlarımız sizi arayarak hem randevu tarihini netleştirecek hem de eski elektronik eşyanız karşılığında kaç adet LED lamba alabileceğinizi belirtiyor olacaklar.

Küresel ısınmanın ve iklim değişikliğinin etkilerini birebir yaşamaya başladığımız şu günlerde peş peşe gelen fırtına , kuraklık , sel gibi afetler bir an önce almamız gereken acil önlemleri de düşünmemize yol açıyor. Sera etkisi yapan gazlardan en önemlilerinden biri hiç kuşkusuz karbondioksit. Ağırlıklı olarak fosil yakıtların tüketilmesi ile ortaya çıkan bu gaz aslında bizim tüketim alışkanlıklarımızın ve kullan – at kültürünün bir yansıması.

Led lamba hediyesi

Bir EAGD derneği olarak elektronik atıklar ile ilgili girdiğimiz bu yolda sadece elektronik atık konusu ile ilgilenmiyor , ekoloji ve çevremiz konusunda  daha bütüncül bir yaklaşım sergiliyoruz

Bu kültürün etkisinde aydınlatma gereçlerimiz de zamanla değişime uğradı. Çok enerji harcayıp az aydınlatan akkor – halojen lambalar , geçtiğimiz 20 yılda yerini enerji tasarruflu – florasan lambalara bıraktı . Ancak florasan ve enerji tasarruflu lambalar içlerinde civa gibi bir ağır metal barındırdığı için çevre ve insan sağlığına zararlı ve bertaraf edilmesi gereken bir elektronik atık olarak karşımıza çıktı. 

Neyse ki teknoloji geliştikçe daha az enerji ile daha fazla ışık elde etmemizi sağlayan , her mekana ve ortama  uygun çözümler de gelişiyor  , LED lambalar da bu teknolojiler sonucu hayatımıza giren ürünlerden biri.

Akkor – halojen lambalara göre %80 enerji tasarrufu sağlayan bu lambalar , ısı yerine ışık üretiyor ve az enerji ile çok aydınlanmamızı sağlıyor.

Biz de EAGD olarak LED lambaların kullanımını teşvik etmek amacıyla eski elektronik eşyalarını derneğimize bağışlayan bağışçılarımıza LED lamba hediye ediyoruz.

Hem Karbon ayak izinizi  hem de faturanızı düşürmenize yardımcı oluyoruz.

One Response

  1. eloktronik atıkları size nasıl verebilirim.adresten aldığınızı söylüyorsunuz.benimle irtibat kurarasanız size atıkları verebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir