Eski elektronik eşyalarınızın evinizden veya işyerinizden alınmasını sağlıyor, karşılığında ihtiyacı olan okullara bilgisayar sınıfları kuruyoruz. Bilgisayar sınıfında kullanılabilecek ekipmanlarınızı  ( bilgisayar ,  projeksiyon , yazıcı vs..) tamir ediyor , diğer elektronik bağışlarınızı  ( kablo , adaptör dvd player , uydu alıcı , küçük ev aletleri  tv vs.. ) geri dönüşüm firmasına gönderiyor , karşılığında gene bilgisayar alıyor ve ihtiyacı olan okullara gönderiyoruz. Bağışçı panelimiz sayesinde bağışlarınızın ne şekilde değerlendirildiğini , hangi okullara gönderildiğini takip edebiliyorsunuz . Bağış talebinizi oluşturduktan sonra arkadaşlarımız sizi arayarak hem randevu tarihini netleştirecek hem de eski elektronik eşyanız karşılığında kaç adet bilgisayar bağışlanabileceğini belirtiyor olacaklar.

Bilgisayar Sınıfı

Dijital eşitsizlik ne yazık ki çağımızın en büyük sorunlarından biri. Bilgi çağında olmamıza ragmen bilgisayar ve internetsiz hanelerin sayısı oldukça fazla. Özellikle salgın döneminde uzaktan eğitime geçilmesi , derslere katılamayan binlerce öğrencinin geleceğini oldukça olumsuz etkileyecek. Son dönemde daha çok gün yüzüne çıkan bu sorunun ,   dernek olarak kurulduğumuz 2012 yılından beri farkındaydık ve ihtiyacı olan okullara bilgisayar sınıfları kurduğumuz köy okullarına bilgisayar projesini başlattık.

Katıldığımız yarışmalar

Bir çok yarışmadan ödülle dönen projemiz kapsamında , evimizde yer kaplayan , eski ve kullanmadığımız bir çok eski elektronik eşya ya lisanslı firmalar aracılığı ile geri dönüşüme kazandırıldı , ya da tamir edilip ihtiyacı olan bir okula iletildi.

Bağışladığınız eski elektronik eşyaları öncelikle dernek envanterine alıyor , gönüllülerimiz tarafından test ediyor ve tamir edilebilirliğini kontrol ediyoruz. Tamir edilebilen cihazları tamir ediyor ve köy okullarında birebir kullanılmasını sağlıyoruz. Tamir edemediğimiz eski elektronik eşyaları ise geri dönüşüme gönderiyor , karşılığında gene köy okullarında kullanılmak üzere ( bilgisayar , monitor , klavye , mouse projeksiyon vs.. ) temin ediyoruz.

Bugüne kadar siz değerli bağışçılarımızın desteği ile ülkemizin dört bir yanında her birinde en az 10 bilgisayar olacak şekilde 18 bilgisayar sınıfı kurmayı başardık.

Sizlerin de desteklerinizle 100 bilgisayar sınıfına doğru kurduğumuz hedefimize adım adım yaklaşıyoruz !!!

Bilgisayar sınıfı

 

One Response

  1. Merhaba iyi çalışmalar. Elimde masa üstü bilgisayarı bağış kampanyası altında sizlere ulaştırmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.Ürünü alabileceğiniz adresim
    BİLGİ ÇIKARILMIŞTIR
    Telefon Numarası:BİLGİ ÇIKARILMIŞTIR
    Sizlerden ricam olacak. Kişisel adres ve telefon numarası bilgilerimi başka kurum veya kurumlarla lütfen paylaşmayın 😊
    İyi günler dileklerimle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir