Vizyonumuz

Hemen hemen her gün kullandığımız ve gündelik hayatımızın önemli bir parçası olan elektronik cihazlar, ne yazık ki çoğu zaman çok da uzun olmayan ömürlere sahip oluyorlar. Kullanım ömürleri dolduktan sonra eğer uluslararası standartlara uygun şekilde geri dönüştürülmezlerse, içlerindeki civa, kurşun gibi ağır metaller ortaya çıkabiliyor ve çevremizi kirletiyor, insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşabiliyor. Türkiye’de ve Dünya’da ortaya çıkan elektronik atık rakamına kıyasla geri dönüşümle değerlendirilen elektronik atık yüzdesi Dünya’yı kaygılandırması gereken bir noktada. Bir dernek olarak temelde vizyonumuz ve misyonumuz çevrecileri kaygılandıran ve tüm insanlığı kaygılandırabilecek bu rakamlardan insanları haberdar etmek, haberdar olan kişileri ise geri dönüşüme katkı sunma noktasında alternatif yollar göstermek. Yine bu bağlamda bir önceki cümlede linkini bulabileceğiniz misyonumuz sayfamızın ihtiva ettiği içeriğe de göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu bağlamda misyonumuz;

Elektronik ekipmanların hayat döngüleri boyunca doğaya verdikleri zararın en aza indirilmesini sağlayıcı çalışmalar yapmak ve bu konularda çalışma yapan kişi ve kuruluşlara destek vermektir.

Elektronik atıkların zararları hakkında bilgi sahibi olmak ve günlük hayatımızda elektronik cihazları kullanırken bu bilinç ile kullanmak , şüphesiz ki elektronik atıkların bertarafı aşamasındaki tehditlerden bizi korumakta yeterli değil. Elektronik atıkları ayrı biriktirmeli ve ayrı toplamalı , lisanslı kuruluşlara veya bu firmalarla çalışan yardım organizasyonlarına teslim etmeliyiz.

Bu bağlamda vizyonumuz;

Ülkemizde ortaya çıkan elektronik atıkların tamamına yakınının geri dönüşüm veya geri kazanım prosesine tabi tutulduğu, çevreye etkisinin en aza indirildiği, tüm yurttaşların bu bilinçle elektronik cihaz tükettiği bir geleceğin şekillenmesinde pay sahibi olmaktır.

Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği vizyon ve misyon kapsamında sizleri değer ilkeleriyle bu içerik kapsamında buluşturmuş oluyor. Yaptığımız çalışmalar hakkında detaylı bilgilere sitemizdeki içeriklerden, haberler kısmından ulaşabilirsiniz. Haberler kısmında sizlere elektronik atıklarla ilgili güncel içerikler sunuyoruz. Bu içeriklerden e-atıklarla ilgili kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca faaliyette bulunduğumuz projelerle ilgili olarak da detaylı bilgilere sitemizden ulaşmanız mümkündür. Sitemizde yer almayan konularla ilgili veya eski elektronik eşya bağışı için de bizlere mail atabilir veya telefonla arayarak ulaşabilirsiniz.