Prensiplerimiz

Bir kişinin veya kurumun hayattaki duruşunu ve güvenilirliğini meydana getiren şey kendisine belirlediği prensiplerdir. Oldukça önemli olan bu kavram zaman için dilimizde deyime dönüşmüş ve “prensip sahibi olmak” şeklide ifade bulmuştur. Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği olarak “prensiplerimiz” sayfasında sizlerle prensip sahibi olduğumuz öğeleri buluşturuyoruz.

EAGD Prensipleri:

EAGD, çalışmaları bilimsel değerlendirmelere dayanır ve elektronik atıkların sosyal , çevresel ve ekonomik etkilerini inceler.
EAGD, elektronik ekipmanların ve karşılık gelen kaynak kullanımlarının hayat döngüleri boyunca araştırmaları yönetir.
EAGD, araştırma ve pilot projeleri elektronik atık sorununun çözümüne katkı sağlama amacındadır.
EAGD, elektronik atıklarla ilgili yasadışı yüklemeler ve yeniden kullanımlar gibi çevreye ve insan sağlığına zararlı olacak tüm illegal uygulamaları kınar.
EAGD, küresel çapta güvenli ve doga dostu geri dönüşümleri, yeniden kullanım projelerini destekler ve sosyal sorumluluğunun bir parçası sayar.
Prensiplerimiz kısmında belirttiğimiz birinci madde çalışmalarımızın standartı için oldukça önemli. Biz teknolojik bir alanda geri dönüşüm faaliyetleri yürütüyoruz. Bizim için bilimsel değerlendirmeler ve analizler çalışmalarımızın çekirdeği için çok önemli. Elektronik atıkların sosyal, çevresel ve ekonomik etkilerini ancak bilimsel veriler ışığında inceleyebilir ve bu verileri referans ederek sizleri bilgilendirme çalışmalarını organize edebiliriz.

EAGD prensibleri arasında yer alan ikinci madde yine elektronik atıkların geri dönüşümü mevzusunu anlamlandırmak açısından çok kritik. Geri dönüşümün tüm çeşitleri farklı safhalardan oluşur. Tüm bu safhalar da geri dönüşüm olayının hayat döngüsünü oluşturur. Olaya derinlikleriye vakıf olabilmek için Elektronik Atıkların Döngüsel Ekonomideki Yeri yazımızı okuyabilirsiniz.

Araştırma ve pilot projelerimizin tamamının asıl amacı ise elektronik atık sorununun çözümüne katkı sağlamak. Projeler kendi bazında başka amaçlara örneğin bilgilendirme veya bilgisayarı olmayan okulları bilgisayarla buluşturma gibi yönelik olmakla birlikte bu projelerin tamamı elektronik atıkların geri dönüşümüne katkı sağlar. Zaten bu projelerin hayata geçirilmesini sağlayan da eski elektronik eşya bağışı konseptinde değerlendirilen varlıklardır dememiz gerekmektedir.

Elektronik atıkların geri dönüşümü noktasındaki faaliyetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sitemizde yer alan diğer içeriklere göz gezdirebilirsiniz. Sormak istediğiniz sorular ve eski elektronik eşya bağışlamak içinse bizimle iletişime geçin.

Eski elektronik eşyalarınızı geri dönüştürmek mi istiyorsunuz?


BAĞIŞ YAP

Bizi takip edin


Facebook


Twitter


Youtube


Instagram