Üzerinde düşünülen, uğraşılan ve emek gösterilen projeleri hayata geçirmek bir gurur kaynağıdır. Sizlere bu anlamda projemizin hayata geçtiğini belirtmekten gurur duyuyoruz. Eagd Teknoloji Sınıfı Tamamlandı.

Malatya Hekimhan’da Teknoloji Sınıfı

Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği; siz değerli bağışçılarımızın desteği ile Malatya Hekimhan Kurşunlu yatılı ilk öğretim bölge okulundaki 150 kardeşimizin teknoloji ile tanışmasına vesile olduğumuz için gururluyuz.

EAGD olarak desteklerinizle çok daha büyük projeleri başaracağımıza, çok daha yüksek hayalleri gerçeğe dönüştüreceğimize inancımız tam. Kurmayı başardığımız teknoloji sınıfı uzun yolda güzel bir adım olduğu inancındayız.

Köy Okullarına Bilgisayar

Köy Okullarına Bilgisayar projesi kapsamında Hekimhan Kaymakamlığ ve Hekimhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerekli katkılarıyla Eagd Teknoloji Sınıfı Tamamladı başlığını atabildik biz de yazımıza.

Elektronik Atıklar konusunu bilişimden ayrı tutmamız mümkün değil. Bu anlamda elektronik atık konusunda yeterli hassasiyetin gösterilmesi için gösterilecek en önemli faaliyetlerden biri teknoloji bilgisinin arttırılması. Teknoloji sınıflarının bu anlamda görevi çok kıymetli. Elektronik atıkların geri dönüşümü noktasında gerekli bilgisel döngünün kuvvetlenmesi teknoloji ve bilişim sınıflarının artması ve nitelikli faaliyetler sergilemesiyle doğrudan alakalıdır.

Bu döngüsel ilişki dikkate alındığında projemizin birden fazla alanda aynı anda fayda gösterdiğini ifade etmemiz yerinde olacaktır. Öncelikle bağışçılarımızın destek verdiği Derneğimiz geri dönüştürülebilir atıkları alarak çalışır ve faaliyet gösterir hale getirdi. Bu elektronik atıkların geri dönüşümü konusunda doğrudan bir kazanım ve birinci kazanım. İkinci kazanım yine doğrudan bir kazanım. Geri dönüştürülen elektronik atıklar teknoloji sınıfına dönüştürülerek ikinci ve büyük bir kazanım elde edilmiş oldu. Üçüncü kazanım ise şu an için dolaylı kazanım olarak gözükse de esasında en temel, geri dönüşüm sürecinin sürdürülebilir kimlik kazanmasını sağlayan kazanımdır. Bilişim sınıfları, bilginin kapısını açan anahtarlardır.

Hekimhan Kaymakamı Teknoloji Sınıfının Açılışını Yaptı

İlçe Kaymakamı Mesut Çoban projenin başlamasından dolayı memnun olduğunu belirterek emeğe geçen herkese teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Destek Açıklamasında Bulundu

Hekimhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek projeyle ilgili takdirlerini belirtmiş ve ilerleyen zamanlarda da elektronik atıklar konusunda aynı hassasiyetin sürmesi için gerekli desteklerin verileceğini söyledi.

 

Öğrencilerimiz ve kendi adımıza teşekkürü bir borç biliriz.

1

2

3

4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir