Elektronik cihazlar ve elektronik atıklar ile ilgili işlemlerin optimum verimle gerçekleşmesi için alınması gereken tedbirler ve yönetmelikler mevcuttur. Bu yazımızda detaylara değineceğiz.

Bağışçı Paneli

Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği tüm faaliyet, kampanya ve projelerini şeffaflık ilkesi doğrultusunda yürütmektedir. Tüm bağışçılara yaptıkları bağışların içerikleri doğrultusunda bağış formu doldurmakta ve bu form karşılıklı olarak imzalanmaktadır. Ayrıca yakın zamana kadar bağışçılarımızla olan ilişkilerimizi telefon ve mail trafiği üzerinden yönetiyorduk. Ancak yakın zamanda hizmete sunduğumuz “Bağıçı Paneli” sayesinde artık bağışçılar Derneğimize bağışladıkları tüm eski elektronik eşyaların nasıl değerlendirildiği konusunu online olarak adım adım takip edebilmektedir. Bağışçı paneli sayesinde bağışçılarımıza bildirim gönderbilmekte ve tek tek veya toplu olarak mesaj atabilmekteyiz. Tüm bunlara ek olarak bağışçılar panel sayesinde tek bir yerden hem bize ulaşabilmekte hem de bağışlarını takip edebilmektedir. Yönetmelik ve Tedbirler konusu EAGD şeffaflık ilkesi kapsamında sizlere sunduğumuz bilgilerden bir kısmıdır.

Yönetmelik ve Tedbirler

Yönetmelik ve Tedbirler aşağıda sıraladığımız, birbirini tamamlayan beş başlıktan biridir:

EAGD olarak yönetmelik ve tedbirler kapsamında belirtmek istediğimiz hedeflerimiz şu şekildedir.

Yönetmelik ve Tedbirler | Hedeflerimiz

Bu alanda belirlediğimiz iki adet hedefimiz mevcuttur.

Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği’nin yukarıda belirttiği hedefler doğrultusunda ilerleyebilmek için belirlediği görevler mevcuttur. Bu görevleri 5 madde şeklinde özetlememiz mümkündür:

Elektronik atıklar ve konuyla alakalı mevzuatlarla ilgili olarak sitemizde yer alan diğer makalelerden faydalanabilirsiniz.