Yeniden Kullanım olarak adlandırdığımız kavram, yeniden dizayn sürecini takip eden ve son kullanıcıyı etkileyen süreçtir. Geri dönüşümü başlatan sürecin dahil olduğu işlem basamaklarını şöyle madde madde yazabiliriz:

Yukarıda saydığımız yedi maddenin yedisi de geri dönüşüm konseptinin içeriğine dahildirler. Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği bağışçıları ve destekçileriyle birlikte elektronik atıkların yönetimi sürecini doğru yönetebilmek adına yedi maddenin tamamında araştırma, bilgilendirme ve dönüşüm faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Yeniden Kullanım

Yeniden Kullanım süreci diğer süreçler gibi hedefler doğrultusunda yönetilmesi ve dizayn edilmesi gereken bir işlem basamağıdır.  Yeniden Kullanım doğru yönetildiğinde köy okullarına bilgisayar projesi gibi güzel ve projelerin hayata geçmesinin önü açılmış olur. Yeniden Dizayn yazımızı ilgili linkten okuyabilirsiniz.

Yeniden Kullanıma Yönelik Hedeflerimiz:

Hedeflerimizi ancak 10 maddede özetleyebildik. Hedeflerimiz noktasında yazdığımız 10 maddenin hepsi detaylandırılabilir. Kavramların, araştırmaların ve uygulamaların detayları mevcuttur. EAGD olarak sitemizde mevcut içeriklerimizle ve düzenli yayınladığımız makalelere tüm bu konuları açmaya, sizleri doğru şekilde bilgilendirmeye çalışıyoruz.