Kalkındırma konusu elektronik atıkların geri dönüşümü çalışmaları ile varılmak istenen ana konu başlıklarından birisidir.

Kalkındırma ve Hedeflerimiz

Kalkındırma doğrultusunda birincil hedefimiz elektronik atıklar konusunda kamu , bilim ve iş dünyasının bilincini arttırmaktır. Bu bilinci artırma doğrultusunda yol haritamız mevcut. Yazımızın devamında bu yol haritası hakkında bilgiler sunacağız.

Kalkındırmakonusundaki hedeflerimizi bilgiye ve ilk 4 görevdeki tecrübelerimize açık erişim vererek başarmak istiyoruz. Kişisel ağlardan başka, internetten, ortak kullanılan diğer çalışma araçlarında ve lisanslı basılı malzemelerde güvendiğimiz projelerde gelişmek, hayata geçirmek ve çoğaltmak için “Serbest Bilgi” politikasının peşindeyiz.

Sürdürülebilir Kapasite Artırımı

Sürdürülebilir kapasite artırımı kalkındırma için kilit noktalardan biri. Elektronik atıkların ve ekipmanların yaşam döngüsünü de kapsayan, “hedef kitle” unsuru taşıyan, efektif, verimli ve sürdürülebilir bir kapasite artırımı için altyapı inşaası gerekmektedir.

Kalkındırma

Kalkındırma konusu birden fazla parametreden oluşmaktadır. Bu alandaki hedeflerin tamamı bütüncül bir amacı içermekle birlikte daha küçük ve ulaşılması nispeten daha kolay hedeflere bölünerek amaçla olan mesafe kısaltılır. Teknik terminolojide bu yaklaşıma tümevarım tekniği denmektedir. Kalkındırma konusundaki diğer hedeflerimizi şöyle madde madde özetleyebiliriz:

Kalkındırma Konusu Kapsayan Diğer İçerikler

Kalkındırma konusunda sitemizde yer alan diğer bilgilendirme makalelerimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği olarak gönüllü faaliyetleri ve bağışçılarımızın yaptığı destekler faaliyetlerimizi yürütme açısından ciddi destek oluşturmaktadır.

Kalkındırma makalemizi tamamlayan içeriklerimizden en önemlisi Geri Dönüşüm | Hedeflerimiz yazısıdır. Okumanızı tavsiye ederiz.

Yukarıdakilere ek olarak  E-atık Neden Geri Dönüştürülmelidir? Yazısı da Kalkındırma ve Geri Dönüşüm makalelerimizdeki “hedeflerimiz” kısmını anlamak açısından oldukça önem teşkil eder.

Makalemizde elimizden geldiğince sizleri Kalkındırma noktasında bilgilendirmeye çalıştık. Faaliyetlerimiz hakkında bizlere mail yoluyla ya da iletişim numaralarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.